با سلام اینجانب دانشجوی فارغ التحصیل رشته حسابداری (مقطع کارشناسی) دانشگاه شمسی پور می باشم ؛

 

در مورد معایب و مزایای این دانشگاه مطالب زیادی وجود دارد ولی تا خودتون نرین و مشاهده نکنین باور نمی کنین به ندرت وبلاگی یافت می شود که مزایای این دانشگاه را بررسی کرده است بنابراین من به عنوان یه فارغ التحصیل از این دانشگاه می خوام بسیاری از مزایای آن را به اطلاع شما بازدیدکنندگان محترم برسونم گرچه در پایان نیز تا حدودی معایب آن را نیز به اطلاعتون میرسونم

اسم دیگر این دانشگاه کردکده می باشه و در کلاس های ۴۰ نفره حدود ۲۰ نفر کرد وجود داره شاید این حرف باورکردنی نباشه ولی یه واقعیته که قابل انکار نیست.

به نظر من چند عامل این دانشگاه را معروف کرده است:

اول اینکه حس رقابت خیلی بالایی بین دانشجویان برقراره و به طور میانگین در هر کنکور ارشد از ۱۰ نفر اول ۱ نفر و از ۱۰۰ نفر اول ۱۰ نفر از این دانشگاه میان باور نمی کنین همین الان تو اینترنت سرچ کن رتبه ۵ ارشد۸۸ رتبه ۹ ارشد ۸۹ و......

 

برای مشاهده ادامه متن بر روی دکمه بیشتر کلیک فرمایید ...به عنوان مثال در سال ۹۰  دو نفر دانشگاه علامه طباطبایی(ابوالحسنی و رجبی) ۳نفر دانشگاه شهید بهشتی(عیوضی و حجتی فرد و بیگ پناه) یک نفر دانشگاه اصفهان(شهریاری-مدیریت مالی) و افراد دیگه ای هم مسلماْ بوده اند ولی اطلاع دقیقی ازشون ندارم که پذیرفته شده اند.

خصوصیت دیگه ای که این دانشگاه داره اینه که اکثر دانشجوهاش شاغلن که این خود ناشی از تصمیم گیریها و برنامه ریزی های متفکرانه مدیر گروه حسابداری (مهندس ایرانمنش) ناشی میشه که ۲۴ واحدو در دو روز به دانشجوها ارائه میده

این دانشگاه کتابخونه خیلی بزرگی داره که انواع منابع داخلی و خارجی را در خودش جای داده شاید از لحاظ دارا بودن منابع درسی برای کنکور ارشد حسابداری به اندازه دانشگاههای مادر و یا بیشتر از آنها کتاب داشته باشه علاوه بر این مسئول کتابخونش یه مرد خیلی خوش اخلاقه همچنین به هر دانشجوی کارشناسی ۵ تا کتاب امانت میدن.

اساتید این دانشگاه هم سطح اساتید دانشگاههای مادر هستند به عنوان مثال حسابداری صنعتی ۳ توسط دکتر علی شعبانی و دکتر حسین اعتمادی(هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس) به طور همزمان ارائه میشه دو استاد کاملاْ باسواد که دانشجو نمیدونه کدوم یکی را باید انتخاب کنه ولی نمره خوب گرفتن از هر کدوم به اندازه قبولی در کنکور ارشد سنگینه!

خودم صنعتی ۳ و مباحث جاری در حسابداری را با دکتر علی شعبانی پاس کردم که با مطالعه ۱۵ روزه هر روز ۵ ساعت به طور کامل برای هر یک از این دروس و به صورت جزوه باز توانستم به ترتیب ۱۸.۵ و ۱۲ بگیرم. این استاد یه ویژگی خوب دیگه ای که داره تا حدودی به زبان مسلطه و بسیاری از اصطلاحات انگلیسیو به راحتی در کلاس بازگو می کنه همچنین خیلی وقت شناسه و برای دانشجو خیلی ارزش قائله منابعی که برای صنعتی۳ معرفی میکنه خیلی زیاده به عنوان مثال حسابداری مدیریت ۳ کارل مور و رابرت ژادیک {ترجمه محمد عبده تبریزی-محمد علی نوروزعلی و محسن دستگیر(استاد تمام دانشگاه چمران اهواز)} نشریه ۳۶ سازمان حسابرسی- کتاب حسابداری صنعتی با تاکید مدیریتی زبان اصلی هورن گرن- صنعتی ۳ خودش و جزوه ای که سرکلاس میگه منبع امتحانیشن بعضی از امتحاناشو سعی میکنه جزوه باز برگزار کنه هر چه از نحوه تدریس عالیش بگم کم گفتم باید خودتون حضوری برین سرکلاسش بشینین تا متوجه بشین که چی دارم میگم ترم ۲ سال ۸۹ که من صنعتی ۳ باهاش پاس کردم یکی از جلسات تدریس یه جلسه هورن گرن در دانشگاه استنفورد را که زبان انگلیسی بود برامون آورده بود سرکلاس و ترجمه می کرد و توضیح میداد. جالبترش اینه که دروس غیر مرتبط حسابداری را هم تدریس می کنه

استاد دیگه ای که خیلی معروف و مسلط به موضوع دروسه دکتر اعتمادیه که من متاسفانه افتخار پاس کردن واحد با این استاد عزیز را نداشتم ولی در تعریف ایشون همین کافیه که برای درس مدیریت مالی جلد اول و دوم کتاب ریموند پی و نوو را به طور همزمان تدریس می کردند. دوستان میگفتن خیلی سخته بخوای نمره خوب ازشون بگیری نمراتش اکثراْ زیر ۱۴ هستش.

یکی دیگه از اساتید این دانشکده فرهاد صفی خانیه خیلی باسواد و معروفه و دارای جزواتی پربار از حسابداری میانه و حسابداری پیشرفته 1و2 هستش. عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد رودهن هم هستش. منابع درسیش نشریه 160 و 175 سازمان حسابرسی و دارای کتب متعدد کنکوریه. دارای قدرت انتقال فوق العاده و سن پایین و وقت شناسه. رتبه 4 دکتری بوده ولی مصاحبه ردش کردن. با دانشجویان در نوشتن مقاله و کتاب و... همکاریش عالیه. البته من یه همکاری هفت ماهه باهاش داشتم و نتیجه همکاریمون تصویب شده ولی متاسفانه بنا به دلایلی و قطع همکاری به دلایل مشغله های کاری و نبود وقت کافی ارائه موضوع به یاری خدا در خرداد ۹۱ به صورت انفرادی انجام خواهد گرفت.

حسین شعبانی مطلق یکی از اساتید درس ریاضی این دانشگاهه که هر کی جزوه مشتق و انتگرال این استاد را بخونه محاله تست ریاضی مشتق و انتگرال ارشد را سفید بزاره (این یه اصله اغراق نیست) حتی دانشجوهای رشته کامپیوتر و برق برای ریاضی مهندسی جزوه ریاضی ۱ این استادو اول مطالعه می کنن. خیلی بد نمره میده و میانگین نمرش به 12 نمیرسه البته ترم ما دو نفرو 20 داد که خوشبختانه یکی ازشون من بودم.

یکی دیگه از اساتید خوش اخلاقش مهندس مصطفی حافظی نسب هستش که دروس ریاضی و پژوهش عملیاتی را تدریس میکنه خیلی سنگین درس میده خیلی سنگین هم امتحان میگیره ولی هر کی خوب بهش گوش بده و مطالبش را انباشته نکنه می تونه بالای ۱۵ از این دروسش بگیره. خیلی استاد طنزپردازیه! تازه تو کلاس این استاد دانشجو احساس راحتی میکنه و همه سوالات درسی را می پرسه.

یکی دیگه از اساتیدی که ریاضی و آمار درس میده بهمن جلالی هستش که خوب درس میده ولی از حق خودت بیشتر بهت نمیده فرضاً تو نمراتش بعضاً ۱- ۳-۲-۵ به وفور مشاهده میشه خوب حواستون باشه و خوب درسشو بخونین البته نترسین هر ترم سعی میکنه به یه نفر ۲۰ بده که ترم ما خوشبختانه نصیب من شد.  

استاد دیگه ای که هستش  بهروز خدارحمی(دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی و رتبه ۹ ارشد سراسری نمی دونم چه سالی) که حسابداری پیشرفته ۲ را تدریس می کنه خیلی باسواده ولی دوس داره دانشجو زیاد زحمت بکشه و خودش به عنوان یه ناظر کار کنه و یه کم نمره بد میده

استاد دیگه ای که هستش ابراهیم ابراهیمی(دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه تهران و رتبه ۲ ارشد سراسری نمی دونم چه سالی) که حسابداری پیشرفته ۲ تدریس می کنه خیلی زحمت میکشه و خیلی هم باسواده منتهی یه کم نمره بد می ده.

استاد دیگه ای که تو این دانشگاه تدریس می کنه کامران نیکی اسکویی(دانشجوی دکترای اقتصاد دانشگاه تهران رتبه ۱۶ ارشد سراسری نمی دونم چه سالی) دروس پول و ارز و بانکداری و امور مالی بین الملل و مالیه عمومی تدریس می کنه خیلی باسواده و خیلی راحت با مطالعه یه ساعته می تونین نمره عالی ازش بگیرین.

سایر اساتید دانشگاه هم عادی هستن.

مزیت دیگه ای که این دانشگاه داره حس رقابت خیلی بالا بین دانشجویان این دانشگاه هستش به عنوان مثال حداقل ۴۰ نفر از ۸۰ نفر ورودی قبل از شروع ترم مهر کتاب ریاضی و آمار را برای ارشد مطالعه کرده اند منتهی هر کدوم با توجه به استعدادش تو کنکور درصد مورد رضایت خودشو میزنه

این دانشگاه برای دانشجویان روزانه دو ترم خوابگاه میده (خوابگاه در خیابان سمیه) ولی به دانشجویان شبانه خوابگاهی نمیده!

 

به نقل از وبلاگ arshadkonkorدانشجوی کارشناسی حسابداری دانشگاه شمسی پور معایب و مزایای دانشگاه شمسی پور دکتر علی شعبانی دکتر حسین اعتمادی(هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس) استاد خوش اخلاق مهندس مصطفی حافظی نسب بهروز خدارحمی(دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی و رتبه ۹ ارشد سراسری نمی دونم چه سالی) استاد ابراهیم ابراهیمی(دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه تهران و رتبه ۲ ارشد سراسری نمی دونم چه سالی)

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 28 فروردين ماه، 1391 توسط admin  پرینت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

admin

مرتبط باموضوع :

 دیدگاه شماره 1 از دانشجویان شمسی پور  [ سه شنبه، 22 فروردين ماه، 1391 ] 6373 مشاهده
 دیدگاه شماره 4 از دانشجویان شمسی پور  [ سه شنبه، 22 فروردين ماه، 1391 ] 3119 مشاهده
نام شما: سیاوش
ایمیل شما: iam.legend600@yahoo.com

در مورخه : جمعه، 5 خرداد ماه، 1391

اول اینکه با اینکه داری لیسانس میگیری اما هنوز تو دبستان موندی کورد رو کرد نوشتی دوم اینکه میشه بگی کورد ها چه فشاری به کجات اوردن که  انقدر بهت زور داره نوشتی کرد کده  سوما اینکه لیاقت یه ترکی مثه تو همون خراب شده اس چهارم اینکه مگه مال باباته

جوابیه ها

نام شما: admin
ایمیل شما: shamsipouruniversity@yahoo.com

در مورخه : شنبه، 6 خرداد ماه، 1391

 

با سلام 

در جواب اقا سیاوش باید ذکر کنم من نظر شمارو محترم شمردم و انتشارش دادم اما خود شما فکر نمی کنید خیلی تند برخورد کردید enlightened !!!

ارسال جوابیه ]

ارسال جوابیه ]

نام شما: سلیمی
ایمیل شما:

در مورخه : چهارشنبه، 8 شهريور ماه، 1391

سلام

برو با وبلاگ چرتت

اسقل عقب مونده

اونجا مهدکودک هم نیس چه برسه به دانشکدهcheeky

ارسال جوابیه ]

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب